BIO

Katka je absolventkou Pražské státní konzervatoře v oboru populární zpěv, kterou vystudovala pod vedením profesorek Lindy Finkové a Jaroslavy Bernardové a po stránce hlasové výbavy za nemalého přispění profesorek Lídy Nopové, Evy Svobodové a Niny Krjuckové (soukromé studium). Je vítězkou celostátní soutěže CZECH TALENT a ex-sólistkou kapely GOLEM Jana Václavíka. 

Jako hostující zpěvačka působila v kapele Rangers – Plavci, se kterou zpívala až v americkém Chicagu, jako host si zazpívala s Big Bandem Českého rozhlasu pod vedením Václava Kozla. Hostovala na koncertech Ostravského rozhlasového orchestru, na kterých vystoupila se spoluautorskou tvorbou.  
S kapelou THE PARTY BAND Vladislava Drtiny ji pojí spolupráce s Karlem Vágnerem a s kapelou ROKA zase hostování s Pepou Vágnerem. Vedle kapely ROKA produkuje svoji projektovou “odnož” pod názvem ROKA Acoustic, postavenou přednostně na sólových písních za doprovodu hudebního umu kytaristy Karla Bárty, doplněného nejčastěji o basovou kytaru Honzy Kejmara a hlasy obou muzikantů.

Od roku 2022 se Katka stala spolu-frontmankou jedenáctičlenné české funkové formace TAKIN’ OFF. 

Roky 2019 – 2022 Katku spojily také s divadlem Hybernia, kde jako členka offstage působila za doprovodu orchestru Dalibora Kaprase při představeních muzikálu TARZAN z dílny Phila Collinse a společnosti Disney. 

V roce 2022 vystoupila se svojí kapelou ROKA jako host českého trumpetisty Miroslava Kejmara na koncertě pro astronauta mise Apollo 17 Harrisona Schmitta při jeho návštěvě v Praze.

Na pódiu se Katka pohybuje od svých sedmnácti let. Vedle české hudební scény dostala tu krásnou příležitost setkat se mimo jiné s velkými zahraničními interprety populární hudby, jako např. Smokie, Toto Cutugno nebo Bernie Paul.

Je finalistkou mezinárodní soutěže ZLATÁ ČRIEVIČKA SLOVAKIA FEST
(2. místo, Cena médií), má za sebou menší zkušenost se sezónním zpíváním v zahraničí (Tenerife) a od roku 2022 je také lektorkou sólového zpěvu.

S pokračujícími projekty se Katka v současné době spoluautorsky věnuje tvorbě vlastních písní, které vznikají ve spolupráci se zpěvačkou a skladatelkou Karolinou Šustovou. A aby bylo na co se těšit, písně s českými texty už zamířily do nahrávacího studia.

Vedle sólových vystoupení Katky se s autorskými písněmi můžete přijít seznámit také na koncerty programu DREAMING.

Share:
©ROKA