ABOUT

 

Katka je zpěvačka s moravskými kořeny. Vystudovala obor populární zpěv na Pražské Státní Konzervatoři a v roce 2010 studium uzavřela nadačním absolventským koncertem pro nevidomé děti "Leontýnka", za doprovodu orchestru Golem Jana Václavíka. Základy klasického zpěvu získala soukromým studiem u profesorky Niny Krioutchkové v Ostravě.

Za 15 let zpívání na pódiích prošla řadou ostravských a poté pražských hudebních seskupení.

VÍTĚZKA CZECH TALENT ZLÍN 2006
 
FINALISTKA mezinárodního festivalu ZLATÁ ČRIEVIČKA SLOVAKIA FEST 
FRONTMANKA POP-SOULOVÉ KAPELY ROKA
SÓLISTKA kapely THE PARTY BAND a ORCHESTRU GOLEM
TEXTAŘKA

Katka si v průběhu času vyzkoušela různé hudební styly. V r. 2009 hostovala na koncertech Ostravského a Pražského rozhlasového orchestru. Z její spolupráce s ostravským saxofonistou Leo Skuplíkem se v té době zrodila její první píseň "Ty, co pár let už tě znám" s autorským textem a Leovou hudbou.

Od r. 2010 se jako host  účastnila koncertů kapely Rangers – Plavci a dál pak pokračovala v hostování v kapele Plavci Honzy Vančury, kde zaznívalo také několik písní z její textařské dílny.  

Od r. 2003 do r. 2006 vystupovala s ostravskou kapelou Nebratři a v r. 2008 - 2009 v rámci hudebních programů zpívala ve dvou letních sezónách na Tenerife. 


Z ocenění si Katka v roce 2006 vyzpívala první místo v celostátní soutěži Czech Talent Zlín (Zlíntalent) a 2. místo a Cenu médií na mezinárodní soutěži Zlatá Črievička Slovakia Fest. Nedlouho na to nazpívala píseň s autorskou dvojicí Pavel Krejča - Eduard Krečmar "Já půjdu s tebou". 

 

Postupem času se na světlo textařského světa podívaly Katčiny autorské texty a spoluautorské texty s Karlem Macálkou (Rangers-Plavci, Vlasta Redl, Pozdní Sběr, ad.) na písně "Whisky Lullaby" (Whisky Lullaby), "Ghetto" (In the Ghetto), "Hvězdy, ty to ví" (Vincent / Starry Starry Night), "Hráč" (Lucky One) nebo "Monogram" (Angel from Montgomery).

 

Od roku 2008 Katka působila jako sólistka big bandu GOLEM Jana Václavíka až do jeho zániku. Od roku 2012 zpívá s kapelou 

THE PARTY BAND Vladislava Drtiny, jako hostující zpěvačka působí také v plzeňské kapele Simply Cover. Tvoří pop-soulové hudební duo s kytaristou Karlem Bártou, ve kterém v unplugged podobě přepracovávají pop-soulové a pop-rockové světové hity. 

 

Vánoce 2014 byly obdobím vyplněného přání - Katka spustila vlastní hudební projekt, naladěný převážně na pop-soul a pop-rock s trochou funku, Kateřina Romansová & The Band: kapela ROKA. Z tohoto uskupení pak vznikla ještě unplugged podoba kapely ROKA Acoustic.

V současné chvíli je u zrodu autorský repertoár kapely ROKA, těšíme se, že se s vámi budeme moct co nevidět podělit!